Admin kuralları

Admin kuralları

 01-) Hiç bir Oper Admin Kanallarda Aop Sop Yazmayacaktır. ( Aop için önerdiğiniz kişi web sitemizden Aop başvuru formu dolduracaktır gerekli bilgiler sorumlu kişilere ulaşacaktır onlar eklenip eklenmeyeceğine karar verirler. )
 02-) Kesinlikle User ler Sebepsiz Yere Serverdan Atılmayacaktır, ve atarken sebebi belirtilecektir.
 03-) Arkadaşlarınız gelip şu kişiyi server dan at gibilerinden söylerse kesinlikle atılmayacak bu bana ve emeklerime hakarettir.
 04-) OP/DJ/HELPER/OPER/ADMİN kimsenin gline yediğini görmeyeyim eğer olurda şahit olursam peşine atan kişiyi ben atarım. Ben yokken böyle bir olay olur ise arkadaş sinirine yenilir yetkili kişiye gline atarsa peşinede kendine atsınki rezil olmasın.
 05-) Oper Adminler Root larda dahil Kanal genelinde küfür etmeyecek Kline vs. atarken küfür lü atma yapmayacak ve a.q a.k kelimeleri kanallarda kullanılmayacak kullananlar kanaldan atılacaktır sadece server dan atılmayacaktırlar.
 06-) Tüm Oper ler kanaldaki sohbetlerde özellikle globallar kanallar kesinlikle kullanıcıların konuşmaları +m le kapatılmayacaktır.   zor durumda kalınmadığı sürece.
 07-) Tüm Operler Help ve  OperHelp kanalında da kullanıcılarla ilgilenmelidirler.
 09-) Durup dururken bu bana küfür etti diye server dan atma yerine uyarıda bulunulmalı, ileri gidiyorsa geçici gline ile kullanıcıyı cezalandırılmalıdır. gerekirse ( /ignore nick )
 10-) Oper Adminler arasında kesinlikle kavga olmamalıdır kavga eden Oper Admin lerin sorgusuz her iki tarafında  operleri askıya alınacaktır..
 11-) Kesinlikle Oper Admin ler özel kanallarda access yazılımına mudahele etmiyecekler...
 12-) Userlarla laf yarısına girilmeyecek onları müşteri maiyetinde düşünecekler, ve gerektiğinde yardım kanallarına yönlendirecekler.
 13-) Oper Admin ler hiç bir şekilde op ları deop yapmayacaktırlar bu konu ile aop sorumluları  ilgilenecektirler.
 14-) Aop Sorumlusundan başka kimse #Aops kanalına girmeyecek Radyou sorumlusundan başkada kimse #Dj kanalında bulunmayacaktır.
 15-) Admin ve IRCop'lar userlere karşı üstünlük yapmayacak gerekirse oper girmeden serverda bulunacakladır..
 16-) Admin' lerin userlerle olan kişisel sorunlarını yetki kullanarak değil birebir görüşerek düzeltmeye çalışacaklardır.(Tespit edildiği zamanda Admin ler 15 günlük cezalandırılacaktır, bir daha aynı durum söz konusu olursa sorgusuz yönetimden çıkartılacaklardır.)
HAYDİ PARTİYE
MİRC PROGRAMLARI