Dj kuralları

DJ kuralları

· Dj’ler kendilerine verilen şifreyi korumakla yükümlüdür. Her ne şekilde olursa olsun. Gerektiğinde ip ve portu verseler bile ŞİFRE VERME YETKİSİ SADECE RADYO VE DJ KANALI SORUMLUSUNA AİTTİR.Şifre kimseye söylenmeyecek.söylendiği tespit edildiği anda DJ’likten men edilecek.

· Dj olan arkadaş yayın yaptığı süre ve online zamanında #Dj kanalına girip orada bulunmakta olan istekleri çalacaktır.

· Dj arkadaşlarımız yayında olan dj arkadaşımıza yardımcı olmalı kanal genelinde kişilerin radyoyu dinlemesi için reklam yapmalıdır.

· Dj Spor (Takım Marşları) Siyasi (Kürtçe Ve Mesaj Veren) konulu kavgaya dönecek tartışma yaratacak şarkıların çalınması kesinlikle yasaktır.

· Dj Kesinlikle bir dj arkadaşımız yayındayken yayını bölecek isteklerde bulunulmamalıdır. (Yayını Alabilir Miyim? Gibi) Yayını kesme yetkisi sadece ve sadece #Radyo ve #Dj kanalı sorumlu arkadaşımızdadır.

· Dj Yayın bitimi yayının otoda kalmaması için şifre programdan silinecektir. Oto’da yayın kalmayacak, hele ki server’da olmayan Dj yanlışlıkla dahi olsa, yayını almayacaktır.

· Dj Her dj yayın saatine uymak zorundadır (Özel Günler Hariç). Yayına giremeyeceği zaman önceden haber vermekle yükümlüdür. En az bir gün önce yarın yayına giremeyeceğim diyip #Radyo ve #Dj kanalı sorumlusuna bildirecek sorumluda o aradaki olayı tamamlayacak.

· Dj Yayında olan dj herhangi bir nedenle yayından düşme riski dinleyene hissettirmemek için bir dj yedekte ve oto da bulunacak, yayındaki dj’i takip ederek 3 dk süreyle onun yedeğinde anons girmeden yayına devam edecek. Döndüğünde yayını iade edecektir.

· Dj Yayından çıkış giriş sırasında RADYO AKTİF DEĞİLDİR yazısının çıkmaması için yayın otomatik olarak değişecek yayına girildiğinde otomatiği kapatmamak (Otomatiğe CONNECT’in yanındaki CONNECT AT STARTUP kutucuğunu işaretleyince otomatik açık olur işareti kapatınca otomatik kapalı olur.). DİSCONNECT=200Sam2 kullananlar için.

· Dj Şarkılar daha uygun seçilmeli isteklere öncelik tanınmalı argo şarkılar çalınmamalı yeni şarkılara ağırlık verilmelidir.

· Dj Yayın saati olan dj online ise kesinlikle keyfi olarak #Radyo ve #Dj kanalı sorumlusunun onayı olmadan başka bir dj’e vermeyecek, takas etmeyecektir.

· Dj’ler arasında ve dj – user arasında asla tartışma olmayacaktır. Seviyenizle saygınızla örnek olacaksınız.

· Dj Sadece yayında olan dj nickini Dj_ ibaresini ekleyecek.Radyo ve server global sohbet kanalında aop (@) ta duracaktır.

· Dj Hicbir radyo programcısı dj sorumlusuna karşı gelmiyecek ve belirtilen tarihlerdeki toplantılara katılacaktır.Mazereti olan bunu uygun bir dille dj sorumlusuna belirtmekle yükümlüdür

HAYDİ PARTİYE
MİRC PROGRAMLARI