Ciltbakimi Tüy Dökücü Bitkiler

Doğal tüy dökücü bitkiler … Kıl çözücü kimyasal maddeler içerir. Jilete kıyasla tüyler daha yumuşak çıkar. Bir kaç dakikada etkisini gösterir ama çok dikkatli kullanılmaları gerekir.

Tüylerin yeniden çıkışı: 1 hafta.

Riskleri:
- Alerji riski var ama oldukça düşük.

Uygulama önerileri:
- Cildiniz hassas ise uygulamadan önce vücudunuzun küçük bir bölgesinde deneyin.
- Tüyler iyi alınmamışsa işlemi tekrarlamadan önce en az 1 gün bekleyin.Cilt bakımı için çok önemli bir katkısı vardır.
- Temizliğiniz bittikten sonra cildinizi soğuk suyla yıkayıp mutlaka nemlendirin.

Baypas Nedir? Baypas Ameliyati

Baypas nedir ve Baypas Ameliyatı

Hocam baypas, tıkalı damarın açılması ameliyatı mı­dır?

Sadece tıkalı damarın yanına yeni bir damar koyuluyor. Bir anacadde var tıkanmış veya dört şeritlik yol bir şeride inmiş, bir servis yolu yapıyorsunuz yanma. Eski tıkalı da­mar orada duruyor, kalıyor, onun yanma geçiş sağlamak için bacaktan aldığınız toplardamarı koyuyorsunuz, kan tı­kalı damardan değil bu baypastan geçip hedefine ulaşıyor.

Peki, baypas geçiren bir kişinin nelere dikkat etmesi gerekiyor? O kişi neler yapmalı ya da neler yapmamalı?
Tüm damar sertliği olan hastaların, ister ameliyat ol­sun, ister balon olsun, ister kalp krizi geçirsin, ister bunla­rın hiçbiri olmasın sadece damarlarında darlıklar olsun, bunların hepsinin dikkat etmeleri gereken şeyler aynı. Ko­lesterolleri, tansiyonları ideal düzeyde olacak, sigara içil­meyecek, düzenli egzersiz yapılacak, verilen ilaçlar düzenli kullanılacak. (Kalp Baypas)

Baypas ameliyatı için hep duyduk. Turgut Özal bay­pas geçirdikten sonra da haberler olmuştu. “Bu ameliyatı geçirdikten sonra kişiliği değişti” dendi. Ne kadar doğru­dur bunlar?

Erken dönemde bazı psikolojik değişiklikler olabiliyor, depresyon gibi bazı duygu durum değişiklikleri görülebili­yor. Ama çok büyük bir kişilik değişikliği söz konusu değil.

Her kalp hastasının merak ettiği bir soru bu: Baypas geçiren kişinin cinsel yaşamı olumsuz bir şekilde etkileni­yor mu?

Hastaların psikolojik durumu etkilendiği için cinsel ya­şamı da bir miktar etkilenebilir. Hastanın kalp hastalığının ağırlığına da bağlı, eğer hasta daha önce bir enfarktüs geçirmemişse, kalbinde bir hasar yoksa, böyle bir ameliyatı geçirdikten sonra tamamen normal yaşantısına döner, ta­bii cinsel bakımdan da. Ama öncesinde ağır bir kalp krizi geçirmişse, kalp yetersizliği varsa, ondan sonra baypas ol­muşsa bir miktar etkilenebilir cinsel yaşamı. Özellikle bazı ilaçlar erkeklerde cinsel yaşamı etkileyebiliyor. Böyle çok sayıda ilaç kullanılıyorsa, eşlik eden şeker hastalığı varsa bunlardan etkilenebilir. (baypas sonrası)

Ya şu meşhur cinsel gücü artırıcı ilaçlar. Bu ilaçları kul­lanıp kalp krizi geçiren insanlar olduğunu biliyoruz. En doğru kullanımı nasıl olmalı?

Kalp hastalarında sertleşme sorunu için kullanılıyor bu tür ilaçlar. Özellikle şeker hastalarında veya ileri yaşa gel­miş bazı hastalarda sertleşme sorununu gidermek için kul­lanılıyor. Bu hastaların kullandığı bazı diğer ilaçlar, bu tür ilaçlarla birlikte kullanılınca ciddi yan etkiler yapıyor, kalp krizlerine sebep olabiliyor. Eğer bunlara dikkat edilirse, hekim kontrolünde kullanılırsa, kalp hastaları için bir sorun olmaz. Ama hasta hekime danışmadan kendi başına kullanırsa ve kalp ilaçları kullanıyorsa kalp krizi geçirme riski var. Kalp hastası değilse, başka ilaç kullanmıyorsa, riski yok.